image-preloader

Makarona flutur me ton dhe limon

Posted on by admin in
makarona me ton dhe limon
Makarona me ton është receta e përsosur për një darkë të shpejtë dhe të shijshme. Studentët, burra beqarë por edhe nëna të cilat janë shumë të zëna me punë kanë gjithmonë të ruajtur një ton për raste të tilla!

Muffin me copa cokollate

Posted on by admin in
muffin
Kuzhina angleze dhe amerikane kanë jo pak receta tipike që me kohën janë bërë të njohura në të gjithë botën me shijen e tyre të parezistueshme. Po flasim për muffin me shije cokollate.

Kofsha pule të pjekura në furrë

Posted on by admin in
kofsha pule te pjekura
Një nga recetat shumë të shijshme të kuzhinës shqiptare janë dhe kofshat e pulës në furrë, janë vërtet shumë të lehta për tu përgatitur madje dhe për ata persona të cilët nuk janë ekspertë në kuzhinë do marrin një rezultat mjaft të mirë.

Spring rolls

Posted on by admin in
spring rolls
Spring rolls janë një antipastë kineze shumë e njohur në vendet e perëndimit. Bëhet fjalë për roletë e brumit të mbushura me perime dhe mish, këto të fundit shijohen sëbashku me salcën e sojës.