image-preloader

Category: Daily Menu

Makarona flutur me ton dhe limon

Posted on by admin in
makarona me ton dhe limon
Makarona me ton është receta e përsosur për një darkë të shpejtë dhe të shijshme. Studentët, burra beqarë por edhe nëna të cilat janë shumë të zëna me punë kanë gjithmonë të ruajtur një ton për raste të tilla!

Kofsha pule të pjekura në furrë

Posted on by admin in
kofsha pule te pjekura
Një nga recetat shumë të shijshme të kuzhinës shqiptare janë dhe kofshat e pulës në furrë, janë vërtet shumë të lehta për tu përgatitur madje dhe për ata persona të cilët nuk janë ekspertë në kuzhinë do marrin një rezultat mjaft të mirë.

Spring rolls

Posted on by admin in
spring rolls
Spring rolls janë një antipastë kineze shumë e njohur në vendet e perëndimit. Bëhet fjalë për roletë e brumit të mbushura me perime dhe mish, këto të fundit shijohen sëbashku me salcën e sojës.

Supë me perime

Posted on by admin in
sup
Nëse dëshironi të hani shëndetshëm atëherë një nga recetat adekuate për të është pikërisht supa me perime. Kjo supë mund të hahet e ftohtë gjatë verës dhe e ngrohtë gjatë dimrit.....